Informace k zápisu do MŠ a do ZŠ

Úterý, 20. Prosinec 2016

Od 1. září 2016 vešla v platnost nová vyhláška, která s sebou přináší změny, týkající se především termínu zápisů do mateřské a základní školy.
V přiloženém dokumentu najdete důležité informace o těchto změnách.

Veškeré informace budou včas sděleny rodičům, zveřejněny v mateřské i základní škole a na webových stránkách školy.

Mgr. Hana Burianová, ředitelka školy

Vánoční prázdniny

mk_vanoce_2017
V době od 23. 12. 2016  – 2. 1. 2017 nebude v provozu školní jídelna, mateřská škola, základní škola a školní družina.
Provoz ve všech budovách bude zahájen v úterý 3. ledna 2017.

Přejeme všem dětem, žákům, zaměstnancům a rodičům krásné vánoční svátky
plné pohody a klidu,
načerpání nových sil do dalšího období.

V novém roce 2017 hodně lásky a vzájemného porozumění.

Vedení ZŠ a MŠ Moravské Knínice

Středa, 14. Prosinec 2016

Ve třídách proběhnou vánoční besídky dne 22. 12. 2016 s ochutnávkou cukroví, lidovými zvyky a rozbalováním dárečků.
Potom následuje „štědrovečerní společný oběd“ ve společenském sále se zpíváním vánočních koled.

Zdobení stromečku pro zvířátka

Středa, 14. Prosinec 2016

Dne 21. 12. 2016 po druhé vyučovací hodině půjdeme do lesa nazdobit stromeček pro zvířátka jejich pamlsky.
Přes víkend si děti mohou krmení  pro zvířátka připravit.

Divadlo Radost: „Mach a Šebestová“

Středa, 14. Prosinec 2016

Škola připravila  pro žáky vánoční dárek v podobě návštěvy Divadla Radost v Brně. Po delší době vyjedeme dvěma autobusy, už je nás opravdu hodně.
Mach a Šebestová – komedie s utrženým sluchátkem začíná 19. 12. 2016 v 10.00, vstupné a dopravu hradí SRPŠ.
Jevištní podoba známé knížky – příběhů Macha a Šebestové, žáků 3. B. Nebudou chybět ani spolužáci Kropáček, Pažout a Horáček, paní Kadrnožková, pes Jonatán, paní učitelka – a mnozí další. A samozřejmě uvidíte, jak to bylo s kouzelným utrženým sluchátkem, boj s Kropáčkovou angínou i příhody na dobrodružném výletě.

„Divadlo ÚDIF“

Středa, 14. Prosinec 2016

Název divadla napovídá :“Úžasné divadlo fyziky“. V pondělí 12. 12.  2016 se postupně všechny třídy naší školy vystřídaly při  představení tohoto moderního divadla.
Vstupné hrazeno ze SRPŠ.

Adventní setkání se seniory

OBEC MORAVSKÉ KNÍNICE a ZŠ A MŠ MORAVSKÉ KNÍNICE

SRDEČNĚ ZVOU všechny rodiče a občany

na „ADVENTNÍ SETKÁNÍ SE SENIORY“,

které se koná 1. prosince 2016 ve společenském sále základní školy
v Moravských Knínicích v 16 hodin.

Program:
1. Vystoupení žáků základní školy
2. K poslechu hrají manželé Maškovi z Kuřimi
3. Povídání a posezení s přáteli

Vystoupení je zdarma, občerstvení zajištěno.

Přírodní stezka aneb „Lesní hrátky“

Úterý, 25. Říjen 2016

Myslivecký spolek Sychrov se sídlem v Moravských Knínicích navázal na dlouhodobou spolupráci s naší školou a připravil pro žáky školy „Přírodní stezku“ aneb Lesní hrátky.

Po školních hrátkách, které proběhly v září, nás čekaly lesní hrátky, které se odehrály v pátek 14. 10. 2016 u myslivecké chaty a v blízkém okolí. Kníničtí myslivci pro nás chystali předchozí akce (oslava dne dětí, beseda s panem Kučerou o lese) a připravili pro žáky naší školy tentokrát naučnou stezku.
Celý článek »

Školení první pomoci v Drásově

Úterý, 25. Říjen 2016

Středeční dopoledne 12. 10. 2016 strávili žáci 5. ročníku na ZŠ v Drásově. Společně s tamními „páťáky“ absolvovali rychlokurz první pomoci pod vedením pracovníků červeného kříže z Blanska. Po teorii následovaly praktické ukázky na třech stanovištích – stabilizovaná poloha, masáž srdce a práce s obvazovým materiálem.

Strunné a dechové nástroje – pan Macků

Úterý, 25. Říjen 2016

Je až neuvěřitelné, na co vše se dá hrát a z čeho všeho se dá vyrobit hudební nástroj. V úterý 11. října 2016 o tom přesvědčil děti základní i obou mateřských škol pan Macků, který si s sebou přivezl spoustu nástrojů převážně vlastní výroby. Na každý nám samozřejmě zahrál a společně jsme si za jeho doprovodu zazpívali. Na závěr se přidala též naše žákyně 5. ročníku Antonie Pekaříková, která zahrála na trubku, což bylo pro pana Macků milým překvapením.