Uspávání myšiček aneb loučení s podzimem

Pondělí, 17. Říjen 2016

KDY? Ve ČTVRTEK 3. 11. 2016

KDO? KAŽDÉ DÍTĚ S LAMPIÓNEM NEBO LUCERNIČKOU

KDE? V Moravských Knínicích.

Od základní školy vyjde průvod s lampióny v 16:30 hod, projde obcí a půjde až k terase školní zahrady MŠ.

CO? Uspávání MYŠIČEK

Nejdříve vystoupí děti obou mateřských škol a potom žáci základní školy s kulturním programem na rozloučení s podzimem.

Uložíme MYŠKY k zimnímu spánku.

Adventní setkání se seniory

Úterý, 25. Říjen 2016

OBEC MORAVSKÉ KNÍNICE a ZŠ A MŠ MORAVSKÉ KNÍNICE

SRDEČNĚ ZVOU všechny rodiče a občany

na „ADVENTNÍ SETKÁNÍ SE SENIORY“,

které se koná 1. prosince 2016 ve společenském sále základní školy
v Moravských Knínicích v 16 hodin.

Program:
1. Vystoupení žáků základní školy
2. K poslechu hrají manželé Maškovi z Kuřimi
3. Povídání a posezení s přáteli

Vystoupení je zdarma, občerstvení zajištěno.

Přírodní stezka aneb „Lesní hrátky“

Úterý, 25. Říjen 2016

Myslivecký spolek Sychrov se sídlem v Moravských Knínicích navázal na dlouhodobou spolupráci s naší školou a připravil pro žáky školy „Přírodní stezku“ aneb Lesní hrátky.

Po školních hrátkách, které proběhly v září, nás čekaly lesní hrátky, které se odehrály v pátek 14. 10. 2016 u myslivecké chaty a v blízkém okolí. Kníničtí myslivci pro nás chystali předchozí akce (oslava dne dětí, beseda s panem Kučerou o lese) a připravili pro žáky naší školy tentokrát naučnou stezku.
Celý článek »

Školení první pomoci v Drásově

Úterý, 25. Říjen 2016

Středeční dopoledne 12. 10. 2016 strávili žáci 5. ročníku na ZŠ v Drásově. Společně s tamními „páťáky“ absolvovali rychlokurz první pomoci pod vedením pracovníků červeného kříže z Blanska. Po teorii následovaly praktické ukázky na třech stanovištích – stabilizovaná poloha, masáž srdce a práce s obvazovým materiálem.

Strunné a dechové nástroje – pan Macků

Úterý, 25. Říjen 2016

Je až neuvěřitelné, na co vše se dá hrát a z čeho všeho se dá vyrobit hudební nástroj. V úterý 11. října 2016 o tom přesvědčil děti základní i obou mateřských škol pan Macků, který si s sebou přivezl spoustu nástrojů převážně vlastní výroby. Na každý nám samozřejmě zahrál a společně jsme si za jeho doprovodu zazpívali. Na závěr se přidala též naše žákyně 5. ročníku Antonie Pekaříková, která zahrála na trubku, což bylo pro pana Macků milým překvapením.

„Bezpečně na silnici“ – dopravní výchova pro žáky 4. a 5. ročníku

Úterý, 25. Říjen 2016

V úterý 27. 9. 2016 žáci 4. a 5. ročníku si v rámci 3 vyučovacích hodin teoreticky zopakovali a doplnili své znalosti z oblasti dopravní výchovy díky lektorce, paní Čížkové, firmy AMAVET.

Ve čtvrtek 29. 10. 2016 pak navázali na teorii praktickými jízdami na dopravním hřišti ZŠ Horáckého nám. v Řečkovicích, kde byla všem žákům zapůjčena jízdní kola – vyzkoušeli si jízdu zručnosti, jízdu v nerovném terénu, orientaci na křižovatkách, apod.

Výchovný koncert – kytara, flétna – pan Janeček

Úterý, 25. Říjen 2016

Dne 27. 9. 2016 nás navštívil učitel na kytaru pan Janeček spolu s kolegyní z hudební školy a ukázali žákům hru na kytaru a různé druhy fléten. Kromě skladeb vážné hudby zazněly i dětské písničky, které jsme si s doprovodem obou umělců s chutí všichni zazpívali.

A že se DRAKIÁDA povedla!

Pondělí, 3. Říjen 2016

V neděli 25. září 2016 na Hásově kopci opravdu začalo foukat úderem třetí hodiny a obědem zlenošilí dráčci a dráčata začali pobíhat se svými draky. Tedy i tatínci a maminky se snažili… Diplomy a ceny byly připravené pro všechny účastníky a zase za rok: Vzhůru do oblak!

Mgr. Hana Burianová, ředitelka školy

Nový školní rok zahájen

Pondělí, 3. Říjen 2016

Letos 1. září jsem při slavnostním zahájení školního roku dostala otázku od pana starosty: Kolik žáků měla škola při otevření po rekonstrukci? 26.  Ano, to jsme měli jen 4 prvňáčky. Když jsem se dnes rozhlédla po společenském sále, nebylo jediné volné místečko. Nyní je to  dvakrát tolik. Bylo nás tam 62 žáků, 8 pracovníků školy, pan starosta a spousta rodičů. Opravdu, tolik žáků, zejména 20 dětí v první třídě, škola již několik desetiletí neměla. Ale na pódium se všichni vešli. Od obce dostali žáci pamětní list a drobný dárek. Paní ředitelka představila nové pracovníky školy: paní učitelku Valáškovou, v družině paní vychovatelku Rotreklovou, paní asistentku Přikrylovou, v mateřské škole II. U Sokolovny pracuje nově kuchařka a školnice paní Ammari. O naše bříška pečuje nová paní kuchařka Rauschová. Potom se žáci rozešli do svých tříd. Na žáky čtvrtého a pátého ročníku čekalo překvapení v podobě nové třídy v přízemí školy. Ti nejmenší se radovali z nových prostor školní družiny také v přízemí.
Celý článek »

Velký papírový den

Středa, 21. Září 2016

Vážení občané Moravských Knínic, rodiče dětí a žáků mateřské školy a základní školy, zúčastněte se s námi SBĚRU STARÉHO PAPÍRU.

Veškerý starý papír – netříděné – noviny, časopisy, kartony apod. můžete odevzdat u budovy základní školy – „za rohem“ v pondělí 26. září 2016.

Papír se odváží ve čtvrtek ráno.

Výtěžek ze sběru použijeme na odměny a výtvarnou činnost dětí a žáků.

Děkujeme.

Ředitelka ZŠ a MŠ