Distanční výuka v ZŠ

Tak už je to rok, kdy se nám změnil život ve škole. Rozkaz zněl jasně – zůstaňte a učte se doma.

A tak začala distanční výuka i na naší škole. Nejprve jsme pouze zásobovali rodiče maily s úkoly pro jejich děti. Brzy se našli odvážní jedinci, kteří se připojili a učili se s paní učitelkou přes Skype. No a netrvalo to dlouho a Skype se proměnil na školní prostředí pro většinu žáků naší školy.

Dnes jsme již ale dále. Žáci 3., 4., a 5. ročníku pracují přes Google Classroom – umí se připojit na hodinu, ve streamu si zjistí úkoly, vyplní on-line kvízy, dokážou si vytisknout a poslat pracovní list, sdílet obrazovku, no jsou to šikulky.

Prvňáčci a druháčci zatím stále fungují přes Skype, ale určitě je brzy zasvětíme do Google Classroom.

Díky dotaci MŠMT jsme v září 2020 vybavili všechny paní učitelky novým pracovním nástrojem – notebookem, který se ukázal již v říjnu jako nepostradatelný.
V současné době se začnou učit žáci 4. třídy pracovat s tabletem v rámci projektu Šablony II.

Mgr. Hana Burianová,
ředitelka školy