O knínický bramborák

Vítězný bramborák I. ročníku
V sobotu 21. 11. 2009 v podvečer proběhla ve společenském sále nové školy soutěž „O knínický bramborák“, která je součástí projektu „Zahrada jako herbář“. Soutěž zahájili žáci školy s krátkým programem zaměřeným na brambory. Vystoupení zakončili mazurkou, do tance se zapojili i rodiče.
Porota vybraná paní ředitelkou neměla vůbec jednoduchou práci. Diváci do soutěže přinesli 17 vzorků, které byly vystaveny v jídelně. Porota hodnotila vzhled a chuť jednotlivých bramboráků.

Mezitím v sále probíhaly soutěže s tématikou brambor: kutálení brambor pomocí vařečky, sbírání brambor z řádků, navlékání brambor, nafukování brambor – balónků. Jednotlivých disciplin se zúčastnili rodiče, prarodiče a jejich děti a vnuci.

Na školním pozemku jsme pěstovali různé rostliny, zasadili jsme 5 brambor, sklidili jsme jich 134. Tyto brambory – nasbírané korále, které poztrácela princeznička na bále (z básně F. Hrubína) byly v sáčku a pro diváky byla vyhlášena tipovací soutěž, kolik jsme jich opravdu sklidili. Nejpřesněji tipovali Kahleovi – 120.

Po skončení soutěží vyhlásila pětičlenná porota v čele s panem starostou Františkem Kšicou vítěze knínického bramboráku.

SOUTĚŽ O KNÍNICKÝ BRAMBORÁK 2009

1. místo: paní Borková
50 kg brambor, cenu věnovalo ZD Moravské Knínice, pan Kalabis

2. místo: paní Panáčková
Láhev z Pálenice za dědinou, cenu věnoval pan Lenský

3. místo: paní Šílová
Sportovní náčiní, cenu věnovala paní Pelikánová

4. místo: paní Burianová
4 balení bramborové chipsy, cenu věnovala ZŠ a MŠ Moravské Knínice

Soutěž „O kninický bramborák“ zná v prvním ročníku své vítěze. Děkujeme sponzorům a panu Jindřichovi, který zajistil občerstvení.

V přízemí školy v prostorách knihovny je instalována výstava k projektu Zahrada jako herbář a fotodokumentace ze stěhování školy a z otevření nové školní budovy.

Leave a Comment