Společné technické školky II.

Návštěva učitelek ze Slovenska 18. března 2019

Naše mateřská škola je zapojena do mezinárodního projektu „Společné technické školky“, který probíhá v tomto kalendářním roce 2019. První setkání učitelek proběhlo na Slovensku na začátku ledna.

Do projektu se na Slovensku zapojily i základní školy. Nyní se delegace přijela podívat, jak se v České republice pracuje s dětmi v technických dílničkách. V pondělí 18. března účastníci navštívili mateřské školy a centrum volného času v Rosicích. Večer následovalo společné setkání na Obecním úřadě v Rudce u Domašova. Zde si ve workshopech všichni vyrobili balzové letadélko a v dalším si vyzkoušeli (i muži) ušít jednoduché pouzdro na dětských šicích strojích. S výsledkem byla naprostá spokojenost.

V úterý ráno zavítali do naší mateřské školy, kde jim paní učitelka Kozinová (lektorka Technických školek) vysvětlila práci s nářadím a zodpověděla mnoho dotazů. Následovala prohlídka budovy základní školy a společné posezení. Kolegy ze Slovenska přišel přivítat pan místostarosta Helan, který promluvil o naší obci, sdílel zkušenosti s panem starostou z Turan. V poledne odjeli zpět do slovenského Martina a okolí.

Na podzim v září 2019 se opět pojedeme podívat, jak se daří pracovat v projektu „Společné technické školky“ kolegům na Slovensku.