Projekt Uspávání ježečků

Vedoucí projektu: Mgr. H. Burianová, Mgr. K. Hartlová

Ve škole se žáci účastní projektu „Uspávání ježečků“, kde se seznámí s daným zvířátkem a sledují jeho způsob života, zpracují v jednotlivých ročnících téma ježek v různých podobách včetně práce na počítači, vyzdobí si třídu, nachystají kulturní program. Ze slaného těsta si vymodelovali si ježky, které připravili na uspávání před příchodem zimy.

Součástí tohoto projektu je tradiční zdobení a vyřezávání dýní, které má na starosti paní učitelka Kopečná. Vyřezané dýně zdobí svými světýlky večer zahradu pro uspávání ježečků. Lampiónový průvod vychází od základní školy, je ukončen krátkým programem mateřské školy a základní školy na zahradě mateřské školy. Ježečci jsou uspáni a na jaře se opět objeví.