Ekofilm v Brně

V pátek 11. října 2019 jsme se s žáky 4. a 5. ročníku vypravili do Brna autobusem, vlakem a tramvají do kina Scala, kde probíhal program „S Terkou a jejím zvířecím světem na Planetě Česko“.

Většina dětí zná Terku z Déčka, ostatní se s ní seznámili na EKOFILMU. Terka nás provedla světem, který každý týden představuje ve svém populárním televizním pořadu. Odhalila zákoutí natáčení pořadu,  zodpověděla dětem na jejich otázky a nakonec uvedla možná vůbec nejúspěšnější český dokumentární film o přírodě posledních let Planeta Česko.

První celovečerní film o české přírodě ukazuje díky nejmodernějším technologiím fascinující dobrodružství zvířat a rostlin žijících kolem nás zcela zblízka. Sám pan režisér Marián Polák byl hostem mladé moderátorky. Děti odjížděly domů s novými zážitky, poznatky a drobnými ekodárečky, které získaly po vyplnění testu zaměřeného na ekologii.

Mgr. Vladimíra Šípková, Mgr. Kateřina Horáková